Úvodná stránka Athletics.sk
   

Sedem otázok pre...

 
   
 

1. Marek, ako si si vychutnal "slávu" paralympijského víťaza?

Paralympijské hry v Aténach boli moje prvé hry. Išiel som tam s očakávaním, že tam zažijem niečo nové čo som doteraz nepoznal. Po zisku zlatej medaile som sa ocitol v kolotoči rôznych spoločenských akcií, kde stretávam množstvo aj zaujímavých ľudí a tieto momenty si vychutnávam.

2. Aké máš teraz ciele, čo je pre teba najdôležitejšie v horizonte dvoch ďalších rokov?

Stále je pre mňa najdôležitejší šport. V každom roku mám jedny hlavné preteky na ktoré sa systematicky pripravujem. Budúci rok 2006 sú to Majstrovstvá sveta v Holandskom Assene a v roku 2007 by to mali byť Majstrovstvá Európy.

3. Nachádzaš vo svojom okolí nejakých nástupcov?

Na Slovensku nie je problém nájsť človeka s podobným zdravotným postihnutím ako mám ja, ale ťažké a zatiaľ nemožné, nájsť takého, ktorý by sa chcel venovať atletike. Je to šport náročný na čas, vôľu a fyzickú silu. Som rád, že aspoň vo svete sa objavuje konkurencia, ktorá ma núti neustále na sebe pracovať.

4. Máš nejaké nové záľuby, ako prežívaš voľný čas?

Zatiaľ som neobjavil nové záľuby, ktorým by som sa začal venovať. Zostal som verný svojim pôvodným a to počítače, cestovanie, umenie a terénne autá. Dievčatá medzi záľuby nezaraďujem - nehodí sa to :-))

5. Čo zaujalo v poslednom období Tvoju pozornosť v spoločnosti?

Aktívne sa športu venujem už takmer 6 rokov. Podmienky na trénovanie zostali v podstate rovnaké.
Hlavne sa nezmenil vzhľad štadiónu Lafranconi, ktorý ešte stále nemá tartanový povrch, tak bežný v celom svete. Znamená to, že súčasná vláda nevyčlenila finančné prostriedky na jeho celkovú rekonštrukciu a zrejme nemá záujem, aby sa šport rozvíjal. Verím, že sa to v blízkej budúcnosti zmení a vláda nebude šetriť na nesprávnych miestach.

6. Čo by si zmenil vo svojom živote, keby si mal čarovný prútik?

Keby to bolo možné, tak by som rád mal za svojho súpera napr. oštepára Jána Železného, guliara Yuriya Bilonoga a diskára Virgilijusa Aleknu. Vtedy by môj oštep, guľa a disk lietali podstatne ďalej ako teraz. Už len pre ten pocit toho dlhého letu by to bolo zaujímavé.

7. Chcel by si nechať nejaký odkaz mládeži, nielen zdravotne postihnutej?

Pokiaľ sa mladý človek rozhodne pre šport ako spôsob na trávenie svojho voľného času tak je to určite pre jeho zdravie a duševný vývoj správne. Športovou aktivitou si udrží fyzickú kondíciu a naberie zdravé sebavedomie, alebo zmysel pre tímovú hru buď v rámci kolektívneho, alebo individuálneho športu.
 

článok bol pripravený v roku 2005    
© 2003-2007: Slovenský atletický zväz zdravotne postihnutých. Všetky fotografiena týchto stránkach sú chránené Autorským zákonom.
Ich použitie v akejkoľvek forme je dovolené len s písomným súhlasom SAZZP.
Design © 2003-2007: Emil Jakubík –
2nd sight.