Úvodná stránka Athletics.sk
   

Majstrovstvá Slovenska v atletike zdravotne postihnutých '04

 
   
 
Banská Bystrica, 19. jún 2004

Novinársky pohľad na banskobystrický šampionát
 

           Slovenský paralympionik, úradujúci majster sveta a svetový rekordér vo vrhu guľou v kategórii F 40-46 Marek Margoč (Olymp Bratislava) dosiahol na sobotňajších otvorených majstrovstvách Slovenska v atletike zdravotne postihnutých výkon 10,49 m, ktorý je o 27 cm lepší ako platný svetový rekord. Na banskobystrických Štiavničkách v desiatich disciplínach a v štyroch zdravotných kategóriach súťažilo v sobotu 64 pretekárov, medzi ktorými sa predstavili aj reprezentanti Česka, Poľska a paralympijský víťaz zo Sydney, svetový rekordér vo vrhu guľou v kategórii F54-58 Peter Martin z Nového Zélandu.
           Darilo sa aj ďalšiemu slovenskému kandidátovi na septembrovú paralympiádu do Atén - Júliusovi Hutkovi, ktorý vo vrhu guľou v kategórii F 54-58 výkonom 12,89 m utvoril nový slovenský rekord a potvrdil tak septembrové medailové ambície pod gréckou Akropolou. "Myslím, že na paralympiáde bude treba na medailu výkon nad 13 metrov, ale urobím v príprave maximum, aby som na stupni víťazov nechýbal. Nebude to však ľahké," vyznal sa o svojich rekordných pocitoch bronzový medailista z majstrovstiev Európy J. Hutka. Spokojný s výkonmi sobotňajšieho šampionátu bol aj predseda Slovenského atletického zväzu zdravotne postihnutých Dušan Dědeček. "Potešil ma rekordami nielen Marek Margoč a Julo Hutka, ale aj ďalší potvrdili progres vo výkonnosti. Príjemný je tiež paradox, že minimálne do septembra budeme mať slovenský rekord zásluhou Mareka Margoča lepší ako ten svetový," doplnil mozaiku takmer paťhodinového súťažného programu na Štiavničkách D. Dědeček.

        Kvalitným spestrením súťažného poľa boli zahraniční pretekári. Národné rekordné zápisy okrem Slovákov vylepšila medzi vozíčkarmi aj česká reprezentantka Eva Kacanu v hode oštepom (9,82 m) a ako národný rekord Nového Zélandu v kategórii F 54-58 zaregistrujú 16,35 m v hode diskom Petra Martina.


             Jozef Polešenský
 


VÝSLEDKová listina

    
© 2003-2007: Slovenský atletický zväz zdravotne postihnutých. Všetky fotografiena týchto stránkach sú chránené Autorským zákonom.
Ich použitie v akejkoľvek forme je dovolené len s písomným súhlasom SAZZP.
Design © 2003-2007: Emil Jakubík –
2nd sight.