Majstrovstvá SZTPŠ 2007
Int. Deutsche Meisterschaft
Najúspešnejší športovci 2008

IWAS World Wheelchair & Amputee Games.

V dňoch 9. až 19. septembra 2007 sa vyše 600 telesne postihnutých športovcov zúčastnilo Svetových hier vozičkarov a amputovaných v čínskom Taipei (Tajwan) celkom v ôsmych športoch. Atletika telesne postihnutých mala túto súťaž zadefinovanú ako Majstrovstvá sveta v atletike telesne postihnutých, čo v propozíciách evidentne prehliadlo viacero štátov, ktoré nakoniec na štarte chýbali.

Zo Slovenska sa podujatia zúčastnili piati pretekári s tromi doprovodmi.

Naši telesne postihnutí atléti vstúpili úspešne do bojov hneď prvý deň. Lenka Gajarská zvíťazila vo svojej skupine (F46) v skoku do diaľky a za výkon 549 cm získala titul majsterky sveta. Titul majsterky sveta získala aj v skoku do výšky s výsledkom 158 cm. Je potrebné vyzdvihnúť jej výkony, ktoré dosiahla v nepriaznivých podmienkach (36 st. celzia) a po dopoludňajšom behu na 100 m (5.miesto). Lenka Gajarská splnila účastnícky B limit na Paralympijské hry v behu na 200 m časom 29,75, ktorý jej stačil na 5. miesto.

Ďalšie úspechy zaznamenal vrhač Marek Margoč (F40), ktorý v dramatických súbojoch s nemcom Mathiasom Mesterom skončil celkom trikrát na druhom mieste. Vo vrhu guľou (10,03), hode diskom (28,13) predviedol štandardnú výkonnosť, v hode oštepom si utvoril osobný rekord (34,70).

V najväčších horúčavách nastúpil do súťaží aj guliar Adrian Vaško (F56). Nováčik v reprezentačnom tíme si počínal úspešne, bronzová medaila mu ušla len o 4 cm. Výkonom 10,27 skončil na štvrtom mieste vo svojej skupine a tiež splnil účastnícky B limit na Paralympijské hry .

Andrej Germič (F54), taktiež nováčik v tíme sa zhodne umiestnil dvakrát na piatom mieste (guľa-8,78 a oštep-20,48), pričom vo vrhu guľou splnil A limit.

Bronzový paralympionik Július Hutka (F57) výkonom 33,69 v hode oštepom splnil B limit na PH Peking a skončil na štvrtom mieste. Vo vrhu guľou sa umiestnil na piatom mieste (10,94).

© 2003-2007: Slovenský atletický zväz zdravotne postihnutých. Všetky fotografiena týchto stránkach sú chránené Autorským zákonom.
Ich použitie v akejkoľvek forme je dovolené len s písomným súhlasom SAZZP.
Design © 2003-2007: Emil Jakubík –